Home Page Owners' Club of Northern California
Home | Photos Home

2017 BSAOCNC Clubman's All British Motorcycle Show Winners

2017 Show Winners, Mar.25, 2017 Photos by EJ Finsilver
Click images to enlarge

Tom Keeble's 62 Trackmaster Matchless G50
Open Class Pre-Unit Street Single

Ron Smith's 64 BSA C15G
Open Class Unit Street Single

Geoff Ullmann's 63 BSA Gold Star Spitfire
Open Class Pre-Unit Street Multi

John Westling's 72 Triumph T120 Bonneville
Open Class Unit Street Twin

Fred Mork's 60 "Jawton" Slim Line Jawa Road Racer
Open Class Road Race

Randy Zimmerman's 70 Triumph T120 (Bob Ferry shown)
Open Class Cafe Racer/Street Tracker

Pat Brown's 65 Cheney Triumph
Open Class Scrambles/Trials

Geoffrey Follin's 51 BSA B31
Production Class Military

Dan Smith for his 36 Velocette Roarer Replica
Production Road Race

Jeff Molinari's 66 Triumph TT Special
Production Class Speedway/Flat Track/TT

Steve Stavrakakis' 70 Rickman Hodaka
Production Class Scrambles/Trials

Don Danmeier's 14 Premier
Production Class Pre-War

Jeff Molinari's 71 Triumph Mulder Triumphant
Open Class Speedway/Flat Track/TT

Bryan Thompson's 58 Triumph Tiger
Open Class Chopper/Bobber

Vincent Schardt's 51 BSA D1 Bantam GPO
Production Class Lightweight 46-62

Jerry Meadows' 65 BSA B40/SS90
Production Class Lightweight 63-70

Darrell Baker's 51 Norton International Model 30
Production Class Middleweight 46-62

Russell Burch's 70 BSA B44 Victor Special
Production Class Middleweight 63-70

Cris Collins' 62 Triumph T120 Bonneville
Production Class Heavyweight 46-62

Dan Bockmeir's 67 Triumph TR6R
Production Class Heavyweight 63-70

Bryan Greene's 79 Triumph T140E Bonneville
Production Class Heavyweight 71-83

John Coffman's 2014 Norton Commando
Production Class Contemporary 84 and up

Fred Mork's 36 BSA Y13
Production Class Pre-War Preservation 1900-45

Don Clancy's 52 Triumph Thunderbird
Production Class Classic Preservation 1946-62

Vincent Schardt's 65 BSA Starlite
Production Class Vintage Preservation 1963-72

Eugene Garcin's 34 Cotton 25J
Honorable Mention/Siver Star Award

Theresa Worsch's 32 BSA W32-6 Outfit
Honorable Mention/Siver Star Award

Paul Allen's 66 Matchless G12CSR
Best Matchless/AJS

Ralph Navares' 39 Ariel Square Four
Best Ariel

Fred Mork's 36 BSA Y13
Best Pre-Unit BSA

Robert Simeral's 69 BSA B44VS Victor Special
Best Unit BSA

Darrell Baker's 51 Norton International Model 30
Best Norton

Jeff Scott's 39 Royal Enfield KX1140 (Fred Mork pictured)
Best Royal Enfield

Wayne Ross' 70 Triumph T100C
Best Triumph

Pete Young's 13 Veloce 3.5 HP
Best Velocette

Mitch Talcove's 51 Vincent Rapide
Best Vincent

Kelly Shane's 71 Dick Mann Special BSA
AHRMA Competition MX

Dan Phillips' 71 BSA B50
AHRMA Competition Flat Track

John Ray's 49 Velocette KTT Mk VIII
AHRMA Competition Road Race

Lewis Brown's 60 BSA Gold Star
Roland Pike Award/Best BSA Gold Star

Pete Young's 13 Veloce 3.5 HP
Oldest Motorcycle

Dan Smith brought his 39 HRD and 36 Velocette Roarer Replica from Vancouver, BC
Longest Distance Award

Theresa Worsch's 32 BSA W32-6 Outfit
People's Choice Award



© Copyright 2001-2010 BSAOCNC. All rights reserved.